Buďto to vyjde nebo to nevyjde

Tenhle rok mi vyšlo opět zajít  na Equal pay day, tedy na akci, kde se ženy setkávají, motivují a inspirují -  a nelituji. To, co jsem slyšela z úst mentorek, mi dávalo smysl.

Poslední dobou se mi líbí zjednodušování  života po všech stránkách. Mezi to patří  zbavit se zbytečných činností či  nepotřebných věcí, ale i  jednoduchý přístup k životu – v něm není místo na starosti a strachy. Úplně krásně to řekla Hana Čepová, která mě ke svému mentorskému stolu nalákala tématem s názvem „Co tě nezabije, to tě posílí.“ A ta myšlenka dne?

Buďto to vyjde, nebo to nevyjde.

Možná kroutíte hlavou, jakože cože, co to je za moudro.. ale …víte, že mám ráda citáty, toto je jeden z nich, kterým bych to dnešní motto dne doplnila: „Je lepší litovat věcí, které jsme udělali, než těch, které jsme neudělali.“ A nakonec…   „Buďto je to dobré, nebo je to zkušenost." – takže, zkrátka a jednoduše, pokud nevíte, co chcete dělat, tak zkoušejte, testujte, stůjte si za svým, ale určete si hranici, kdy si řeknete, že tudy ne.

Riziko není nikdy tak velké, jako naše obavy.“ – to řekla taky Hanka Čepová smiley  A pokud ty obavy máme, tak si prostě udělejme plán B. Co budeme dělat, když to nedopadne nejlépe. A pak nemusíme náš drahocenný čas ztrácet tím, že neustále vymýšlíme hrozivé a ještě hrozivější scénáře. 

 

Eva Vašková Čejková, Žena s.r.o.  potvrdila to, že nic se neděje náhodně, vše má svůj smysl v našem životě, i ty zkušenosti, které nejprve vypadají jako špatné.  Ale ty citáty nebudu psát znovasmileyMimo to nám radila, ať rozvíjíme své silné stránky, místo abychom dřely na těch slabších. Jo, dává to smysl, co?

 A nejlepší učebnice  a inspirace? Knížky jsou fajn, ale takový opravdový příběh z úst ženy, která se sedí naproti vám nebo vedle vás na židli… Pro tyto vzácné okamžiky jsou kromě náhodných setkání super networkingové akce. Píši si na „To Do“ list – do měsíce a do dne někam zavítám.. no někam, plánuji navštívit ženy s.r.o., Eva mi prostě „sedne“.

 

Eva vlevo.

Celý den jsem byla trochu roztržitá, po cestě domů mi došlo proč: protože tam toho bylo prostě hodně a hodně dobrého! A všechno se stihnout nedá! smiley

Kromě mentorek jsem potkala i spoustu žen, které vidím vždy ráda, ať už z řad mentorek nebo návštěvnic: fashion stylistku se zájmem o ekologii Lucku Poubovou, Katku Kaňokovou Gender Consulting – její kolegyni Janu jsem aspoň zahlédla z dálky, dále Dagmar Císařovskou, které říkám prototyp bohyně smiley- je to vlídná milá žena z korporátu, nebo Hanku Hejskovou, která píše knihu pro děti, či koučku Veroniku Hynkovou, která používá moje karty pro koučink a terapii a měla je i na místě v koučovacím koutku – rozhovor s ní si můžete poslechnout zde, je tam řeč i o kartách wink Nebo Katku a Lenku z Roztok, které tam otevřely komunitní školu! Či Janu Šnircovou, doktorku, která se věnuje celostní péči. Možná jsem ještě na někoho zapomněla, ale musela bych asi vyjmenovat celý sál, kdybych chtěla zmínit všechny zajímavé ženy smiley

 

Ale dvě ještě zmíním – ruku jsem si podala i s Lenkou Šťastnou, ředitelkou BPW či Ivou Pohlovou, Relatonship Marketing Manažerkou…bez nich a bez jejich kolegyň by dnes žádná akce nebyla a asi bych sobotu strávila úklidem…? Ale musím se přiznat, že mnohem radši jsem si uklízela ve svém životě..na Equal Pay Day.

Ženy, díky!

PS: musím se ještě pochlubit.. vlastně v tom celém mám taky tak trošilinku prsty.. podívejte se dolů do šedého proužku wink

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top