Co se dělo v řece

 Podprsenku a boty jsem odhodila druhý den ráno. "Matko země cítím tě pod nohama, matko země cítím tvé srdce bít. Heja heja heja heja heja heja hou, heja heja heja heja heja heja hou." Vskutku, mezi nejlepší zážotky tohoto léta, bylo to, co lidé dřívě dělali běžně: byli v přímém kontaktu s přírodou. V dnešní technické době, kdy se spousta lidí snaží, aby bylo normální trávit co nejvíce času prací a ten svůj čas měnit za peníze a většinu těch peněz za blbosti, které vlastně nepotřebujeme, navíc i díky vědcům víme, že na nohách je spousta reflexních bodů, které si můžeme mačkat a masírovat sami, můžeme opět někomu dát peníze, ať to dělá za nás, nebo můžeme chodit bosky. Přirozeně. Také víme, že voda nese energii a není nad tekoucí vodu, v  které jsou dosud raci! 

Mamma kemp. To bylo to místo a ten čas, který jsem se synem strávila v botanické zahradě v Bečově nad Teplou spolu s dalšími matkami, ale i s pár otci. A s hromadou dětí. A s tetou na hlídání, která se o naše ratolesti starala, když jsme po ránu cvičili jogu nebo později v altánu v kopci zpívaly a probouzely k životu naše ustrašené hlasy. Mlč, ať nejsi moc slyšet! Hodná holka neprotestuje! - toto vše jsme se snažily odbourat z našich hlav a hlavně srdcí.

S dětmi  a s "tetou kouzelnicí", jak Arnoštce říkám, jsme si v kruhu zazpívali lidovky a taky protáhli těla. A jak nám teta připomněla, i to či které protažení či zadupání má vliv na to či ono. Ono to naše tělo je totiž pěkná knížka, ve které si můžeme přečíst, jak na tom vlastně jsme. A je na nás, zda to, co se nám nelíbí, chceme opravovat přes hlavu či přes tělo. Je to spojená nádoba.

 

Hned po mamma kempu jsem se hlásla na příští rok. Letos to bylo od devátého srpna, za rok boty sundáme o týden dřív. Ale co až za rok, jak to jde, odhazuji boty v dál už teď! A čím dál tím více mě to přivádí na myšlenku, že lépe se boty odhazují na vsi, než v Praze.. no, uvidíme smiley

Ranní joga

Ranní jóga

Zpěvy v altánu

Zpívání s Antonií z Yellow Sisters

s Arnoštkou

Nahlížení pod pokličku života s tetou kouzelnicí Arnoštkou

Kreslení od Vendy

Jedna k kočiček, kterou namalovala Vendy

Hurá do rybníčka.. klidne i v holinkách a pláštěnce

Rytmus!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top