Měla bych být prázdná

Dítě má horečku.. a pupínky...a neštovice! Takže dva týdny doma s maminkou..tj. se mnou, pak jsem ho odvezla k babi a dědovi, kterým vyšla práce tak, že se o něj mohli na střídačku starat. A já tu sama. Já sama a hromada času! Oujé! Co s tím?

Na těhlech „krizových“ situacích člověk nejlíp pozná, co chce, jaký je. Den první bez chlapečka jsem připravovala tiskové podklady – nové kartičky. Vstala jsem v 5, spát jsem šla o půlnoci. Ano, mezitím jsem si skočila i do práce.  A co dál – když pujdu ven – ať na akci či na vínko, nemusím platit hlídání, a naopak kdybych se válela někde doma u televize, zas mi přijde, jako bych to hlídání platila, protože jsem vlastně promarnila čas, kdy jsem ho platit nemusela.)

Den druhý bylo v sázce posezení s mužem, kterého jsem viděla zatím jen jednou. Nebo seminář. Už už jsem se naladila na muže, ale zdržel se v práci.. tak mě to nakonec přeci jen zaválo na seminář. Tam byl taky moc sympatický muž, Soren  Ventegodt.

Jak už to tak bývá, ženatý  nebo prostě zadaný. No jo, no smiley Seminář mě nalákal mj. na toto ze svého popisu:

Jsi lidskou bytostí, zvířetem i bohem. Jsi vším i ničím zároveň. Poznej, jak být sám/sama sebou a nech rozkvést všechny své dary, s kterými jsi přišel/a na tento svět. .. Lásku můžeme v sobě najít, pokud ji hledáme. A pokud milujeme sami sebe, můžeme milovat druhé, stejně jako celý svět. Potom uvidíme, že žijeme ve světě plném zázraků – ve kterém ale vládnou negativní myšlenky a podobně laděné nahlížení na svět, kterým pokud věříme, mají sílu zničit veškerou radostnou zkušenost a mohou přinést utrpení.

 

Psala jsem si poznámky:

Jsem život, jsem vesmír, ne osoba.. Problém je, že žijeme v mysli, v hlavě, v představách, místo toho, abysme žili opravdový život.

Co je nutné, abych nebyl idiot? Musím připustit, že věřím v nesmysly, ale většina lidí si nepřipustí, že jsou magoři. Když  jsi silná, silně se bráníš atp. Osvobodit nás může porozumnění proč se musím změnit. Je třeba znova procítit ty pocity, kvůli kterým jsme si utvořili negativní názory či pocity. Děti jsou učeny, aby se podřídili a taky se staly idioty, jako jejich rodiče. Jen tak je totiž rodičové přijmou.

Nejlepší  je, když jsem prázdná a používám kvality, co jsou třeba. Jsem cokoliv, co potřebuju být. Pokud na něčem lpím, tak mě to omezuje. Vědomý člověk miluje všechny lidi, ví, že všichni jsme jedno.

 Tak to Soren říkal, krom toho jsme dělali i nějaká cvičení, třeba jsme si ve dvojcích sedli proti sobě a měli jsme nám dosud neznámému člověku říkat, jaké kvality z něj cítíme.  Bylo to pěkné poslouchat samé pěkné věci!A předtím jsme se zdravili a objímali, zas to bylo pěkné, slyšet „you are wonderfull“.

Po čtyřech hodinách asi vědomá nejsem, ale získala jsem nové podněty. Dnes je sexualita a partnerství, teď  to probíhá. Dokonce jsem už před Maitreou stála, ale je to skoro 4x dražší než včera a nakonec mě přemohla svědomitost, nebudu sahat na rezervu..a přirozenost  půjdu potrénovat s kamarádkou na víno. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top