Řekni mi, jak řídíš…

Kolegové se mě ptali, co první jízdy. Dobrý, říkala jsem, jen jsem nejela víc než 30. Lhala jsem! Přišlo se na to dnes, když mi instruktor říkal, ze jedu 60 na třicítce, abych nedostala pokutu. Dost jsem se podivovala, na kolečku bylo pořád dvacet, max třicet! Jo, ale na tom druhým! Ne, vůbec mi to nebylo divný cheeky

A jak jinak řídím?angel

Do křižovatek se vrhám moc rychle! Měla bych zpomalit, pořádně se rozhlédnout a ne hned to někam stočit, projet a tak, je třeba zmapovat situaci, abych se někde s někým nesrazila.

Taky si musím zopakovat, kdo má kdy přednost a když ji mám já, netřeba otálet, rychlý mrk, zda se odněkud neřítí nějaký blázen a jedu, nemusím všechny pouštět jen proto, že si nejsem jistá svou předností, že? Naopak! Když ji mám, jedu!

Pak když třeba dlouho stojím na světlech, mám tendenci ztratit pozornost, začnu přemýšlet o něčem jiném, než co zrovna dělám. A hele, ona tam je už oranžová, a jedem! Jo, ale sem tam mi to chcípne. Chce to startovat klidně, plynule, žádná zbrklost, že.

Zpětná zrcátka… taky na ně moc nemyslím, ono nejde se do nich koukat půl hodiny, to by člověk nevěděl, co se děje před ním. Ale rychlé mrknutí, že je vše v pořádku… to bych občas mohla zařadit do mého řidičského repertoáru.

Když se rozjíždím do kopečka, je lepší nekoukat se, jak blízko je na mě někdo přilepenej zezadu, jinak jsem nervozní. Co je vzadu, kša!

Zkrátka a jednoduše, musím se naučit sledovat značky a symboly, které mi na mé cestě říkají, kudy mám jet. Musím zpomalit před křižovatkami a projet je klidně, správně, bezpečně. Není třeba spěchat a být netrpělivá…

 

Jak řídíte vy?

PS: takto jsem řídila před 5 lety..

Ukázka z  knihy "Já řídím" od Zdenky Jordánové

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top