Dnešní king? Networking!

Kde je tedy možné se síťovat? No, všude smileyMaminky na mateřské se na hřišti nemusí mezi s sebou bavit jen o dětech, ale třeba co ta či ona dělá a je hele, to je náhoda, vy pečete, můj manžel má síť pekáren, to je ale náhoda! (Náhoda neexistuje, víme.) Jasně, chápu, většina lidí nemá čas trávit čas na mateřské a na hřišti (a tím se mj. vzdát většiny svého volného času). Ale existují i jiná místa…všechna ostatní, která by využít šla. Bar, sportoviště, obchod, kde se zapovídám s prodavačem… a nebo… anebo setkání, kam lidé jdou právě za účelem rozšíření síťě kontaktů.

Jedním z takových mist je Klub Moudrého podnikání žen.  Moudré podnikání žen je projekt, který běží současně v krajích ČR, a ženy do něj zapojené se neučí jak nejlépe spočítat daně, ale jak podikat  v souladu sama se sebou. Jedná se o komplexní program, jehož účastnicí je například moje sestra. Poprosím ji o pár slov, až se vrátí z chalupy.  A pro ty, kdo nejsou součástí toho dlouhodobého programu, jsou tu kluby, tam chodím zase já. Klub se koná zpravidla 1x měsíčně a maximálně se může účastnit tuším 16 žen, avšak nebojte se, např. v Praze už jsou tři různé kluby a nehodí-li se vám termín toho „vašeho“ klubu, můžete jít s klidem na jiný a potkat zas jiné ženy. A co se tam děje? Sedí se v kruhu a hovoří se -  o sobě, o svém podnikání či zaměstnání, o tom, s čím byste potřebovali pomoci a o tom, s čím můžete pomoci ostatním. Sejde-li se méně účastnic, je prostor se věnovat všemu více do hloubky. Můžete například v pár větách popsat vaše podnikání a ostatní hodnotí, zda je to srozumitelné, trefné atp.  Příspěvek za jeden klub je necelých 500 Kč/setkání, ale musím říct, že hodnota informací a prožitků je mnohem vyšší. Kluby se konají v Praze, v Brně a v nejbližší době se bude otevírat klub i Hradci Králové pod vedením Blanky Junové.

Networkingová randíčka, kterých se účastní i muži, se skrývají pod značkou Fryday a probíhají v Evropě a střední Asii  , a k našemu štěstí i v Praze. A kde se dovíte  o aktivitách pražských síťařů? Na facebooku   či LinkedInu. Hlavní postavou a organizátorem je sympatický Hans Weber, který, když dorazíte v pátek odpo na Fryday, vás seznámí s několika dalšími účastníky a jeho přáteli a pak už je to na vás. Setkání se konají jednou za 14 dní v  pátek a není-li hostem nějaká významná osobnost, co má i přednášku, bývají zdarma. Kromě těchto pátečních setkání jste srdečně zváni i na „Man spricht Deutsch“ akce,   ty bývají v úterý. Jak říká facebooková stránka, jedná se o Deutschesprachige Business und Networking Community.

Dalším více než vhodným prostředím pro networking, se kterým mám zkušenosti,  je Babyoffice v Praze.   Je to místo, kde můžete odložit dítě do miniškolky  a jít do místní kanceláře pracovat buď na svém či na vypůjčením notebooku, anebo jít na kurz. A pozor, díky dotacím z EU můžete využít každý půlrok 40 hodin hlídání a práce zdarma, a také řada kurzů je zdarma. Některé mají networking přímo v názvu. Úžasný kurz, na který chodím, je Desatero k úspěchu.  Nejenže se člověk dozví  a naučí spoustu užitečných věcí, ale také se seznamuje s ostatními účastnicemi a musím říct, že náš podzimní běh vypadá tak, že každá si můžeme být navzájem nějak užitečná. Opakuji, náhoda neexistuje smiley Jinak kromě toho, že kdo měl, vyměnil si vizitky, jsme si založily skupinu na facebooku, ať jsme v kontaktu i po skončení  a všechny.

V neposlední řadě chci zmínit kurz Překážka je příležitost, který mám to štěstí také momentálně navštěvovat. Organizuje jej  Spiralis  Musím říct, že jsem nadšena obsahem, za zatím dva víkendy jsem získala spoustu podnětů, návodů, informací jak v sobě najít to nejlepší. Nemálo se těším i na marketingovou část.  Chodí nás tam cca 20 a už máme skupinu na facebooku, hádejte, kdo ji založil. Plánujeme i společné akce s dětmi a myslím, že  každá jsme zvědává, jaké budou další osudy těch ostatních. Jo a je to zdarma a s hlídáním děti! Zní to jako sen? Je to sen, splněný yes

 

Vůbec pokud člověk absolvuje nějaký kurz, kroužek, kdovíco, není od věci založit si skupinu čí si aspoň ty kontaky vyměnit, protože jeden nikdy neví, že. Kromě networkingu jako takového člověk může získat přátele na celý život. A to je fajn, ne? A pokud se ve vašem městě či kraji ještě networkingové akce nekonají, neplačte, začit je organizovat můžete třeba právě vy.angel

 

K prostudování přikládám zajímavé odkazy, na které jsem narazila:

A pár odkazů od Hanse Webera:

A na co se můžete těšit? Během psaní jsem vymyslela, že přinesu rozhovor s Blankou Junovou a s mojí sestrou a s Hansem Webrem. Nevím kdy, ale snad ještě letos.

Závěrem chci potřetí zopakovat, že náhoda neexistuje a když už se jednou rozhodnete dělat to, co vás teší a dáváte do toho srdce, ony se vám ty kontakty začnou objevovat jako houby po dešti, samy. Jen je třeba vyjít do toho lesa a posbírat si je. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top