Jak spolehlivě vyděsit ženu

V minulosti, pokud jste chtěli v nějaké ženě vyvolat zděšení, Vám stačilo dát jí jednoduchou radu: stoupni si, milá ženo, před zrcadlo, a nahlas řekni: „Jsem  prostě dobrá!” či „Mám se ráda!”. Oči plné děsu a ruměnec ve tváři na sebe nenechaly dlouho čekat. Dnes, zaplaťpámbu, je dobrý vztah k sobě základním pilířem života mnoha žen. A geniální je to, že tyto ženy nezůstaly sedět doma před zrcadlem, ale učí ten pilíř stavět i ženy další.
 
Začla jsem poněkud zeširoka.. ale proč? S tím, že si žena prostě neřekne o tolik peněz, o kolik by mohla, protože pro ní je „tolik a tolik” dost, kalkuluje leckterý zaměstnavatel.  Jak mu na pohovor přijdou ženy, mne si ruce a říká si: prima, ty si řeknou o menší plat, než stejně kvalifikovaní a stejně zkušení muži. Tedy ne všichni zaměstnavatelé si mnou ruce... nerada házím lidi -  či firmy - do jednoho pytle, ale stále je  jich dost…
 
Ale na čí straně je míč? Na straně nás, žen!
 
 
Na Equal Pay Day jsem byla poprvé v roce 2013. Líbí se mi myšlenka, že ženy by neměly za tu samou práci dostávat o 22 % nižší plat, než muži… Líbí se mi myšlenka, že ženy by si měly víc věřit! Neměly by se bát říct si o adekvátní částku, měly by znát své kvality a ty také umět prodat! yes
 
U mentoringového kulatého stolečku jsem seděla například s Terezou Havrlandovou, která vyprávěla, jak zakládala Life Food: klasika - důvodem založení firmy bylo to, že nenašla řešení svého problému, u ní to byly problémy zdravotní. Začala  s málem, to testovala, rozšiřovala, testovala.. až si koupila výrobnu raw jídla  v centru Prahy za osm milionů. Za osm půjčených milionů! Takže její motivace je splatit… i s úroky.. byla opravdu veliká. Buď a nebo. A Tereza to dala! Pár let sice moc nespala, ale dnes tráví půl roku u oceánu na surfu a žije svůj sen. Říkala, že jí hodně pomáhaly vize či záměry. Řekla si, že by bylo dobré to a to.. a netrvalo dlouho, potkala člověka, co potřebovala. Pro tuto větu jsem si přišla. Já tímto způsobem získala prvního odborníka, který se mnou začal spolupracovat na kartách pro koučink a terapii.
 
Snad na každé akci nastane okamžik, kdy si řeknu: „Tak přesně pro tuhle větu jsem si přišla!”. Neslyšet nic jiného, jsem i tak spokojena. Takže v diáři mám již zaškrtnut datum 18. a 19. března. Proč? V Praze v Clarionu se koná další ročník Equal Pay Day - konference, mentoringy, neformální setkání.. a já se nemůžu dočkat, jakou zásadní větu - či věty - si odnesu tentokrát.
 
 
Přijdete si také pro tu „svou?”
 
 
 
PS: na místě bude dětský hlídací koutek Baby Office, takže kdo nemá hlídání „po ruce", jako já, nemusí řešit „kam s ním" wink
 
 
 

Od nikoho jiného to nechci

Tak takhle přesně to funguje v Bavorsku: jakmile někdo ve vsi otevře kadeřnictví nebo začne dělat marmelády, sousedky se seřadí do fronty a podporují svou souputnici a její živnost. Sbohem, obchodní řetězce, nechte si ty svoje marmelády s 15 procenty ovoce, my už marmošky nechceme od nikoho jiného, než od naší milé sousedky!

Ne tak v Čechách - pravda, pár lidí už tento "bavorský model" má pod kůží a já jsem v tomto případě také čím dál tím víc Němka, ale ruku na srdce - nejspíš byste ve svém okolí našli někoho, kdo by si od souseda nic nekoupil pomalu ani za  korunu, hlavně aby mu nedal vydělat, že? Holt jiný kraj, jiný mrav.

Kdo je na Facebooku, ví, že na nás teď "vyskakují" vzpomínky, co jsme tam dali v dnešní datum před rokem, dvěma, třemi.. a na mě teď "vyskočilo" tohle:

ČESKY:

Jen takový nápad

Nakupme Vánoční dárky od malých místních podnikatelů a „volnonožců“. Například od vašeho souseda, který prodává online, od lokálního řemeslníka který dělá šperky, ve výborném květinářství, co máte za rohem, od pekaře ze sousedství, který peče Vánoční cukroví a dělá výbornou čokoládu. Od těch lidí, co mají kavárnu. Ujistěme se, že naše peníze jdou ke konkrétním lidem, ne do nadnárodních korporací. Takhle bude mít víc místních lidí lepší Vánoce. Podporujme reálné lidí. Sdílejte, pokud myslíte, že to je výborný způsob, jak podporovat vaši komunitu!

 

Mě "bavorský model" nadchl a řekla jsem si, že začnu být přísnější - na sebe. Zbylé dárky, co ještě nemám, rozhodně nebudu hledat v obchoďáku. A vzpomněla jsem si také na hromadu mých šikovných známých, kteří se pustili do podnikání na vlastní pěst. Proto pokud jste ode mne chytli bavorskou horečku, přináším pár tipů, jak udělat radost sobě, jiným, ale i "svému" živnostníkovi, který svou práci dělá srdcem - jinak by si asi vybral něco jiného, nebýt to srdcovka, no ne? wink Některé znám prostě už sto let, další z kurzů pro podporu zejména žen, které chtějí podnikat.

A kdo už má dárky nakoupeny, může se inspirovat, co všechno se dá s dětmi dělat (má-li nějaké wink) třeba zde: Hrajeme si venku.  Irču, která má tuto stránku pod palcem, znám také z kurzu. Pro všechny ostatní zde jsou...

 

Tipy na Vánoční dárky od heart

 

 • Bolí Vás záda, máme ztuhlý krk a málo času? Nebo toto řeší někdo z Vašich blízkých v  Praze? Pro tyto případy je tu Alenka Lopatová a její šikovné ruce .. které přijedou za Vámi  ( i s Alenkou smiley) a pěkně Vás namasírují. Samozřejmě lze pořídit dárkový poukaz. Alenku znám z  kurzu Desatero k úspechu v Baby Office, kam chodila už coby jako trojnásobná matka.

 • Chcete, aby Vás Vaše práce bavila na 110 %? Tak to bude chtít nalézt tu pravou wink Uvědomit si své silné stránky a to, co Vás "bere" Vám pomůže kariérový diJÁř nejen kariérové koučky Petry Drahoňovské - Petru můžu sama doporučit, čas strávený s ní hodnotím jedna hvězda!

 • Dárkové poukazy na osobní a rodinnou numerologii, šamanskou očistu bubnem a šalvějí, výklad karet k osobnímu rozvoji, Metamorfní masáž a mnoho dalšího můžete získat u kouzelné ženy Arnoštky Berouskové. Arnoštka vede kurzy v A centru v Praze, lektoruje, léčí, je nakloněna duchovnu, dělá brilantní numerologické rozbory (já si ten svůj nahrála na telefon, aby ni nic neuniklo) a prostě do toho vidí. Kromě toho je jednou z "kmoter" Karet pro koučink a terapii, které jsem vydala. Díky Spiralisu, že jsem Arnoštku poznala na jednom z jeho kurzů! Kontakt na Arnoštku: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 •  
 •  
 • Balicí papír s vlastními fotkami? Ano, to není hudba budoucnosti, ale zcela reálná vymazlená záležitost, se kterou Vám pomůže Martina a její Make Happy! A nejen s tím, pokud neradi nakupujete dárky.. i pro Vás Martina něco má wink

 • Františku jsem poznala coby terapeutku - doporučila mi ji kamarádka, která z ní byla nadšená a stejné pocity jsem si po sezení s Františkou odnášela i já. Františka cestovala po světě a sbírala zkušenosti, na jejichž základě vytvořila vlastní léčebnou metodu. Kromě terapií Františka kreslí nádherné obrázky! Poslední dobou mě zaujaly její skici Prahy. No posuďte sami!  Galerii a kontakt naleznete zde.a  A zde je přímo ta pražská galerie

 

 • Nevíte, co pořád vařit, aby to bylo zdravé a chutné zároveň? Karolina, Tereza a Pavla Vás to naučí během svých kurzů. Mimo jiné až budete potřebovat nechlebíčkový catering na firmní akci... jsou také na telefonu wink Delilife.cz

 

 

Mám ráda uschlej banán

„Sušila jsem banány! Asi 3 kila!“ říkala jsem kolegyni Olče. „Jo? A kolik ti po usušení zbylo?“, ptala se. Jo tak to netuším.. Takže když byl nedávno opět  v akci  kilo za dvacku, koupila jsem hned 2,512 kg celkem za 50 Kč.

A krájela jsem a krájela a krájela… na dost slabounký plátečky. A sušila a sušila a sušila.

Uschlej banán je dobrej, sladkej bez přidaných sladidel, když se suší do 42°C, měl by zachovat i živiny, jako čerstvej. Po cca 12 hodinách sušení v šušičce mi zbylo 438 g. Přepočteno na peníze – 11, 415 Kč/100 g. V krámě jsem je teď viděla za 19,90/100g. Jasně, propálila jsem nějakou elektriku taky, ale vzhledem k tomu, že mám paušál..

Takže nejen, že vyšly levnějš, aspoň u mě s paušálem, ale jak jsme probírali s členy kapely Ty zmrde!, kupovaný banány bejvaj tvrdý. Moje banány byly  a jsou krásně měkoučký!

Takže Olče děkuji za námět, posílám ji odkaz mejlem a osobně dodám aspoň 100g uschlého banánu wink

 

Uklízení s láskou a chutí

Máte doma jen věci, které opravdu potřebujete, nebo i hromadu krámů a hadrů, co jen zabírají místo a berou energii celému bytu? Já se snažím o to první…a ráda prozradím jak.

Budu se stěhovat! Už snad příští týden, začátkem května. A balím se a probírám věci už od ledna. Sice se budu stěhovat do většího bytu, ale…i kdyby byl desetkrát větší, než současný, nechci tam stěhovat žádné zbytečnosti! Tak jsem se do toho pustila hned po Vánocích, natěšená na to stěhování a musím říct, že tento typ úklidu mám ráda (ano mami, slyšíš dobře) a dělám ho i s chutí! Ono i ostatní úklidy typu setřít, umet nádobí atp. mi zas tak nevaděj, jen na to není čas angel

Ač mám dobrý záměr, mám chuť a elán a sem tam i čas, někdy to nebývá úplně nejlehčí probrat věci pěkně z gruntu. Proto jsem ráda, za každou věc, co mi v tom pomáhá. Píšu věc, ještě jsem nesebrala odvahu pozvat někoho přísného, kdo mi spoustu věcí zkrátka a jednoduše zatrhne, i když… kdo ví, ještě mám týden čas!.)

Co mi pomáhá?

HADRY:

 • Tak dobrý je zjistit, co člověk nosí a o čem si myslí, že jednou nosit bude. Já jsem najela na způsob, že trička, co jsem měla poslední měsíc na sobě, jsem dala do dolní poličky s trikama, beru (převážně) jen zhorní poličky a ze sušáku je dávám zase do spodní. Pokud mi v horní poličce zbydou některá, která si opravdu nemám kam vzít.. není co řešit. Výjimku tvoří svršky vhodné opravdu jen na speciální příležitosti (divadlo, svatba atp, ty mají ještě šanci.)
 • Totéž dělám i s kalhotami, které jsem neměla dlouho na sobě, beru a pak vidím, jak se v nich cítím, zda si nepřijdu jak stará mladá nebo nepřiměřeně za lolitku.) I když samozřejmě, záleží na náladě, člověk něco nosí rád, ale někdy se na to fakt necejtí.
 • Na facebooku jsem objevila trik pro visící věci: obraťte si všechna ramínka jedním směrem a při návratu ze sušáku je otočte opačným směrem. A opět se uvidí, co jste dlouho neměli na sobě. Problém může nastat, pokud máte na jednom ramínku věci 2, jako já. Nicméně stejně uvažuju o tom, že rozšířím řadu ramínek, ať je to 1:1, mno a nebo proberu věci ještě vícsmiley
 • Dobré je také probírat věci s tím, že mohou někomu ještě posloužit, to se hnedka třídí líp.  Nebo jsem loni objevila geniální službu: Bazarobot. Co nepotřebujete, naskládáte do krabice (a může bejt fakt velká! )  a nemusí jít jen o oblečení. A necháte to odvézt PPL, pošlete poštou nebo hodíte sami autem do Hradce a čekáte na peníze. Bazarobot totiž všechno nafotí, vystaví na aukro, prodá, pošle, strhne si 40% a těch 60 vám pošle. 99 korun stojí odvoz tím PPL, ale pokud prodáte věci alespoň za 1 000 Kč, ani toto neplatíte. Samozřejmě, dražší věci s dobrou šancí na prodej se vyplatí si prodat sám. Já jsem tam však v první várce posílala 138 věcí a to než bych nafotila, prodala a poslala, to bych se dřív asi…zbláznila.) Můj čas je drahý! A zatím mi přišlo 1 600 Kč, peníze si můžete nechat zasílat průběžně. Další možností jsou samozřejmě kontejnery na použitý textil, Sue Ryder atp.
 • Občas si taky představuju, že si můžu opravdu pořídit vše, co chci (a je to pěkný pocit.) a říkám si, opravdu bych si toho nechala, kdyby to tak bylo? Nebo je to jen znouzecnost? Tak jasně, nevyhodím (zatím) jediné nepromokavé boty jen proto, že nejdou trendy, ale ..i v tomto ohledu se lepším a nesyslím všechno!

NEHADRY

 • Pro ostatní věci doporučuju přečtení knihy Zbavte se nepořádku s feng šuej, ale aspoň ve stručnosti: je třeba si uvědomit, že každá věc nese energii. A pokud si věc necháváme jen pro to, že nám ji někdo daroval (a je fakt hnusná) nebo proto, že ji jednou za deset let použijeme, tak to není ta nejlepší energie. Proto pryč s ní! Dobré je opravdu si pokládat dotazy, zda to potřebujete a také víra, že i když se věci zbavít, když bude potřeba, vždy se k vám nějak dostane.
 • Pokud nemáte čas či chuť na čtení, mrkněte na videa o feng šuej, která vám prozradí základní principy a konkrétně se podíváte na chodbu a ložnici.

Zkrátka a jednoduše: aby se k vám dostalo nové, je třeba se nejprve zbavit starého a to se týká nejen úklidu oblečení a harampádí!

 

PS: jaké triky používáte pro úklid vy?

PS2: zde je návod, jak se s úklidem poprala Míša Velebná  (Co nás maminky měly naučit) :

Dala jsem se na jarní úklid a dost mě to vytížilo. Začala jsem vyklízením svého šatníku, manžel si udělal svůj, čímž mi ušetřil hromadu práce. No u nás je to tak, že ten kdo nemá problém s vyklízením je manžel, takže mu to šlo lépe než mě, aproto jsem s vyklízením svého šatníku ještě nezkončila, přestože jsem vyklidila bezmála 60% svého oblečení. 

A pak přišlo to rozhodnutí vyklidit celý byt. Půjčila jsem si totiž jednu úžasnou knížku- Zbavte se nepořádku s Feng -Šuej a práce na měsíc začala- nejdříve dětský pokojík. Odborníci sice radí, že se dětem nemají vyhazovat hračky bez jejich souhlasu, ale to bychom se jich asi nikdy nezbavili. Takže ještě že děti zatím neumí číst. A víte co? Nic jim nechybí. Na řadu přišlo oblečení a problém s nedostatkem úložných prostor v dětském pokoji byl náhle vyřešen. 

Pak koupelna, kuchyň i s kuchařkou, která mi byla vždy tak nesympatická, ještě mi jich tam pár zbývá a jelikož chodím do knihovny a hlavně hledám dobré recepty i na netu, tak je asi taky budu muset brzy vyhodit. 

V půlce vyklízení mi došli síly, protože najednou vyvstal jeden Nerudovský problém- je jednoduché vyklidit skříně, ale kam sním? Kam s tím nepořádkem, co už není potřeba. Něco spolkly popelnice, staré oblečení si rozebrali bezdomovci, hračky a dětské botičky také, ale pak jsou tu věci, které sice nepoužívám, ale je mi líto je jen tak vyhodit. Takže z jediné místnosti (obývák), která byla poměrně čistá do doby, než jsem začala s vyklízením bytu se najednou stalo skladište. 

Takže milé dámy, popřejte mi hodně sil, abych ten obývák taky vyklidila, a ne jenom tak, že to vrátím zpátky , a zase můžu z vesela začít myslet na to, Co nás maminky měly naučit. Takže příští měsíc už budou konečně vypsány nové termíny kurzů šití, moc se na Vás těším!!!!

 

Co mi pomáhá

Díky kurzům, které jsem absolvovala z větší části na mateřské, jsem měla možnost absolvovat i několik h

odin s kouči. Při jednom sezení jsme pátrali po tom, co je moje vášeň. Protože vím, že mě moc baví tvořit a dávat barvy na papír případně i tvořit jakkoliv jinak, tuto vášeň mám od školky. 

Číst dál: Co mi pomáhá

Autíčko, autíčko, popojeď maličko

Ne maličko, ale rychlostí 30km/hod jezdí auta na šestiproudé autodráze dlouhé 36metrů ve stanici techniků v Praze na Podbabě. Autodráha má hodně zatáček, na rovině by ta auta mohla jet rychlostí až 150km/hod!

Kromě auto jezdí na Podbabě i vlaky a tramvaje.  Železnicové modelové kolejiště je stavěno podle motivů skutečné tratě v poměru 1:87. Projektové práce na něm začali již roku 1979, po různých peripetiích nabyl konečné podoby až roku 1991.

Číst dál: Autíčko, autíčko, popojeď maličko

Dnešní king? Networking!

Co si budeme povídat, networking v určité formě existuje již leta, řekla bych i hodně let, stovky či tisíce. Něco potřebuji, v první řádě se  obracím na své známé (tedy pokud nejsem přesvědčena o jejich neschopnosti). Co je však trendem dnešních dnů je vytváření okruhu svých známých takříkajíc uměle a za účelem možnosti další spolupráce či pomoci. Česky se mu říká take vytváření sítě kontaktů nebo zkrátka a jednoduše síťování.

Předesílám, že  nejsem odborník (zatím) na networkingovou vědu, je-li taková a věřila bych, že je. Ale ráda se podělím o své vlastní zkušenosti.

Číst dál: Dnešní king? Networking!

Top