Chcete změnu? Nový ebook poradí jak na to

Metoda Kaizen se osvědčí se nejen v podnikání, osobním životě a cestě za úspěchem. Je to pravé ořechové, co náš rychlý a moderní svět potřebuje.

Umožňuje dosáhnout vysněné změny krok za krokem, nenásilně, lehce a s úsměvem. Pomalu bez stresu a ohromných skoků, lze dosáhnout vytyčeného cíle.

 

Pro lidi není obtížné přijmout nové myšlenky, ale zapomenout na staré.

- John M. Keynes

 

Jak to udělat, aby změny nezůstaly jen jako plány, jsem se ptala Ing. Zdeny Tomaidesové, která vydala ebook s názvem

KAIZEN - CHCI ZMĚNU

Je metoda použitelná na všechno? 

Ano, na veškeré změny v životě. Prvotní myšlenka pochází z Japonska a sahá ke zlepšování procesu výroby. Cílem Ebook Chci změnubylo získávat podněty od pracovníků z výroby, co a jak zlepšit. Myšlenka se natolik ujala, že se rozšířila i do oblasti osobního rozvoje. S jejím využitím mění lidé svůj zdravotní stav - hubnou či začínají cvičit pro zlepšení zdravotního stavu. Díky této technice mění staré nevhodné návyky a budují nové. Učí se slovíčka v cizích jazycích a překonávají odpor z učení. Nejčastěji ji využívají při budovaní sebevědomí, rozvíjení kreativity, koučovaní - individuální práce např. změna vztahu k mužům, změna stylu komunikace - změna z pasivní komunikace k aktivní, při hledaní práce – jak se prodat, říkat aktivněji svůj názor či hledaní nových přístupů pro obchodní rozvoj. 

 

Pro koho je určený ebook?

Pro kohokoliv, kdo chce změnu udělat a je ochotný změně věnovat čas a úsilí. Spíše pro lidi, kteří se tolik systematicky nevěnovali svému osobnímu rozvoji a hledají jakousi zkratku. Můžou to být maminky po MD nebo dámy před důchodem či studentky hledající uplatnění v životě. Pro někoho, kdo si chce uspořádat myšlenky a zároveň chce být v klidu, sám a potřebuje čas. Pro lidi, co si přemýšlejí nad něčím a nemohou se rozhodnout nebo se potřebují zastavit a utřídit si myšlenky. Z ebooku  získají různé techniky, kterými mohou dostat další odpovědi na své otázky tzv. rozhýbat své myšlení. Lze s ním pracovat samostatně, lze ho použít jako součást koučování nebo si zajít na konzultaci a společně vytvořit akční plán rozvoje na další pokračovaní či dokončení změn. Může se stát i součástí výukových materiálů pro kurzy sebepoznání či obchodních kurzů pro podporu motivace.

 

Kde jste ji použila vy sama?

Použila jsem ji několikrát, když jsem začínala psát blog Chci změnu. Prvotní myšlenka vůbec něco psát se mi nelíbila a psát pravidelně už vůbec ne. Pak jsem změnila úhel pohledu a řekla si, že zkusím něco nového a budu si třídit myšlenky po kurzech, vyzkouším si něco jiného - vykročím ze zóny komfortu, budu si budovat návyk bez ohledu na to, zda blog bude někdo číst. Postupem času jsem zjistila, že skvěle funguje při práci s klienty. Blog se tak stal místem, kam se klienti vracejí. 

 

Jak to vypadá v praxi s Kaizen metodou? 

Úkoly, které chci, aby klienti plnili, jsou tak malé, že nové podněty a aktivity neodmítají. Jednoduše z nich nemají takový strach, že je toho na nich hodně. Vím, že pokud je společnou prací 'nastartuji', tak už se většinou nezastaví a ta jejich pomyslná mašinka dojede do cíle a dokonce zrychleně. 

Druhým příkladem použití teď, když jsem změnila a měním způsob stravování. Nějakou dobu to trvalo. No návrat k původnímu směru je o to těžší. Tvoří se nové návyky. Postupně měním 'potravinu' za jinou vhodnější, používám více ovoce a zeleniny atd.

Třetím při koučování s klientkou zvyšování sebeúcty a sebelásky.

 

Věřím, že je metoda nadčasová a navíc jednoduchá v aplikaci. Důležité je měnit se a být ve změnách vytrvalým. Někomu to jde rychleji, někomu pomaleji.

Základem je vytvoření plánu, spolupráce. Ptejte se proč, až najdete reálnou odpověď. Hledání odpovědí, nalezení svých nových možností, poučení se s chyb a hlavně si věřit, není snadné. Lidé na sebe kladou vysoké nároky, mají strach ze změny, a proto ji nezvládají. Vše pak končí zklamáním. Důležité je těšit se z malých pokroků a změn a klidně se na ně odměnit.

Měňte svůj život systematicky, důsledně, s velkým snem a pomalými krůčky. Jen tak se nebudete do ničeho nutit a najednou zjistíte, že to jde zlehka a že se vám to povedlo. Najednou budete konečně šťastní.

 

 Soustředíte-li se na výsledky, nikdy se nezměníte. Zaměříte-li se na změnu, výsledků dosáhnete.

- Jack Dixon

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top