Budete pomáhat?

Jak bys popsala svět, ve kterém žiješ? Ve svém smileyTvořím si ho. Toho negativního je kolem tolik, že jsem to přestala vnímat a začala hledat jen pozitivní věci. Já je vlastně hledala vždycky, všude a na každém, ale teď už si je i zhmotňuji. Začala jsem se hodně věnovat neziskovkám, protože tam pracují lidé s chutí, nadšením a rádi. Snaží se dělat dobro pro jiné. A je tam úplně jiná atmosféra, než v běžném světě. Taková „vzájemná“: vstřícná, ohleduplná, nadšená….

Máš nějaké životní heslo? Heslo asi nemám. Asi bych neuměla „život“ vtěsnat do jednoho hesla. Možná by sedělo „Neber život tak vážně, stejně z něj nevyvázneš živ.“ Vždycky jsem měla život tvůrčí, pestrý, veselý. To, co beru moc vážně, mě většinou ničí.

Není to heslo, ale asi největší životní potěšení: mám hrozně ráda pohled do šťastných, radostných očí. A když tu radost způsobím já, tak je to ještě lepší.

Co máš ráda, co ráda děláš? Měla jsem v životě ohromné štěstí, vždycky mě bavilo to, co jsem dělala. Když jsem něco chtěla dělat, tak jsem to dělala a když jsem něco dělat musela, tak jsem si v tom tu zábavu našla taky. V poslední době nejradši trávím čas s dětmi. V takovém tom věku, kterého se většina rodičů bojí,  v pubertě. Hodně se od nich učím a nejen od svých. Mrzí mě, že jsem se od nich nezačala učit dřív. A hodně mi nabíjejí baterky lidi v neziskovkách – trochu se jim snažím pomoct s propagací, dělám jim videoprezentace a vždycky se dozvím něco nového, zajímavého.

A jak to ovlivnilo tvůj život? Tak, že nestíhám smiley Neziskovky mě zaujaly natolik, že jsem si vlastně pořídila druhé zaměstnání, jen mi za něj nikdo neplatí angel Celé to vzniklo v době, kdy jsem dělala kameramana pro jedno studio. Točili jsme reportáže do zpravodajství, ale na rozdíl od toho běžného, jsme vyhledávali jen pozitivní zprávy. Tím jsem se dostala k neziskovkám. Pozitivní zpravodajství dlouho nevydrželo a já jsem pak měla absťák – to pozitivno mi tak chybělo, že jsem se ho nehodlala úplně vzdát. Nejdřív to byly jen videoprezentace, pak se k tomu přidal web, aby to bylo všechno pohromadě, pak se přidala burza pomoci, pozvánky na akce, články, prostě pomáhat je radost, tak se snažím vytvořit prostor pro to, aby se mohli potkávat ti, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat chtějí – www.budupomahat.cz.

Čím se živíš? Jsem zaměstnanec a dělám grafiku a video a občas si něco přidám. Dělala jsem i produkci, normálního úředníka – prostě to, co bylo zrovna potřeba. A nedávno jsem si přidala společenskou odpovědnost firmy, podařilo se zrealizovat třeba sbírku nepotřebných věcí mezi zaměstnanci ve prospěch neziskovek, adventní prezentaci chráněných dílen, sbíráme víčka, podporujeme děti z dětských domovů…

Jak bys popsala sebe? Není to se mnou jednoduchý smileyAni já sama to se sebou nemám jednoduchý… Ctím upřímnost, poctivost, férovost. Snažím se být vstřícná, ochotná pomoct, empatická, zodpovědná. Nesnáším lež, vypočítavost a plýtvání časem – mým i někoho jiného. Na některé věci jsem hrozný cíťa.

Pamatuješ si, jak jsme se seznámili? No jasně wink V práci, v akci. Ty jsi měla na oku foťák, já kameru. Párkrát jsme okolo sebe proběhly, než jsme se stihly seznámit…

www.budupomahat.cz

Děkuji za rozhovor!

A kdo chce pomáhat...

http://www.budupomahat.cz/

https://www.facebook.com/pages/BuduPomahatcz

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top