Prostě buďte kreativní

Jak bys popsal/a svět, ve kterém žiješ? I přes každodenní vlnu negativních zpráv z médií je to pro nás Čechy svět plný příležitostí a možností. A také svět plný změn, kterých můžeme využít. Jen je důležité, zjistit a naučit se vybírat si z toho jen to, co je pro nás podstatné a co s námi rezonuje. To je podle mě to nejobtížnější, naučit se vybírat.

Máš nějaké životní heslo? Mojí vizí, kterou jsem v minulosti poměrně obtížně hledal je, aby naše společnost byla tvořivá, inovativní a aby se každý z nás mohl stát tvůrcem. A když se vrátím k předchozí otázce, pomocí této vize se každý den rozhodují, jestli má pro mě něco význam nebo ne.

A jak jsi k němu dospěl/? Co máš rád, co rád děláš?Když se podívám do minulosti, tak jsem se většinou pohyboval v oborech jako jsou IT a reklama. Postupem času jsem zjistil, že mě na tom nejvíce baví právě ten fakt, že vznikají nové nápady a začal jsem číst knihy o kreativitě. Poslední rok jsem se na tuto otázku zaměřil a zjistil jsem, že vedle hromady nápadů je často mnohem důležitější vědět, jak své nápady aplikovat v praxi.

A jak to ovlivnilo tvůj život? Uvědomil jsem si svou vizi, že chci pomáhat nápadům na svět. To se projevilo například tím, že jsem založil http://www.mámnápad.cz – internetový magazín o kreativitě a inovacích. Zde publikuji články o různých kreativních projektech, metodách kreativního myšlení, akcích ze světa startupů. Plánuji časem portál rozšířit i o další funkce.

Další možností, jak pomáhat nápadům na svět jsou různá školení a workshopy jako třeba tento otevřený pro veřejnost http://www.naucmese.cz/kurz/kreativni-napady-snadno-a-rychle

Čím se živíš?Vedle toho se specializuji na inovace a kreativitu v organizacích, což je užitečné podnikatelům a manažerům. Se svojí kamarádkou rozjíždíme firmu, která se zaměřuje na design služeb, kreativní brainstormingy, zlepšování procesů a řízení inovačních projektů http://www.avenova.cz/.

Jak bys popsal/a sebe? To je hodně složitá otázka. Řekl bych, že jsem analytický člověk, kterého baví vymýšlet nové věci, má rád umění http://www.adamjeadam.cz/ a přírodu.

Pamatuješ si, jak jsme se seznámili? No pamatuji si to velmi dobře. Seděla jsi na bakaláři v zadní lavici se spolužačkou a obě dvě jste měly divné barevné vlasy J Ale byla jsi fajn, dokonce si snad vybavuji, že jsme spolu chodili na tělocvik na plavání.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top