Reference

Nejprve zpětná vazba ke KARTÁM PRO KOUČINK A TERAPII 

 

 

 
Zdravím Vás,
pracuji jako dětská psycholožka už nějakou řádku let a tak stále zůstávám dítětem..

K  Vašim kartám jsem se dostala nedávno u kamarádky a tak jsem si hned prožila se dvěma z nich to, co jsem měla a emoce byly tak silné, že to se mnou málem seklo... Projekce mě hodila do hlubin nevědomí, že jsem se nestačila divit, co to ze mě leze, když jsem na dvě vytažené karty reagovala spontánním slovním doprovodem.....No a to je v kostce vše...

Petra Macková

 

Dobrý den Zuzano,

karty jsem využil k tomu, že si klient vybral zástupné karty za současný stav, ve kterém se nachází a stav, do kterého by se chtěl dostat. Každou kartu jsme umístili na jednu ze 2 židlí a klient si mohl procítit díky kartám obě situace a pak se na ně podívat z odstupu. Bylo to velice podnětné a kreativní, nebot klient je casto  hodne 'v hlave' a jakýkoliv způsob/technika, která mu pomůže zapojit i pravou hemisféru je velice účelná.
 
 
Karty má i jedna má známá, toto mi vyprávěla. Přinesla si domů karty a půjčila je synovi. 
Je lehce postižený a s maminkou komunikuje velice, ale velice zřídka. Vzal si je, jednu po druhé prohlédl a pronesl: „To jsou vzpomínky duše“. Pak si prohlédl knížku a opět se vrátil ke kartám. Jednu po druhé bral do ruky a říkal, co na nich vidí. „Byl to kouzelný okamžik, který jsem se svým synem zažila. Strávili jsme poměrně dlouhý čas v kontaktu, mluvili jsme spolu.“
 
 
...Jinak s Vašimi kartami i nadále zažíváme většinou s kamarádkami  hluboké vhledy - většinou sebepoznávací ve skupině...hrajeme si s nimi tak, že ve skupině po úvodním kole, kdy se každá vybere jednu kartu podle toho, jak se cítí nebo co potřebuje a něco k tomu může povídat a nemusí...., tak ve druhém kole vybíráme podle pocitu, co každá vyzařuje, vždy vybírají všechny na jednu, doplňují slovně ..vysvětlují proč zrovna .. a postupně se všechny vystřídáme.. a každá tak dostane několik zpětných vazeb na sebe...B-) Moc nám tak pomáhají.
Petra Macková
 
 
Karty pro koučink a terapii používám na několik způsobů. Pro workshopech a trénincích improvizace, abych "narušila" komfort, to rozhodím mezi účastníky karty, nechám je, ať si vyberou a na téma, které se jim díky kartě vybaví, hrají scénku. Nebo je to inspiruje k cvičení s metaforami, které také dělám často. Při workshopech storytellingu zase obrázky nabízejí a evokují nějaký příběh a emoci, s tím se pak v tvorbě příběhu a ve struktuře pracuje, ať už jednotlivě nebo jako skupina. Při koučinku používám u některých klientů karty na začátku nebo na konci sezení jako takový ladič prostředí a katalyzátor pocitů, s nimiž klient příchází nebo odchází. No a sama si je někdy tak rozhodím před sebe a prostě si je jen tak zálibně prohlížím a bavím se těmi barvami:)."
Monika Nevolová, http://umenivpraci.cz/
 
 
Dobrý den paní Taucová,
píšu Vám o tom, jaký ohlas měly Vaše kartičky. Kamarádce, pro kterou jsem vybrala jednotlivé kartičky, jsem ke každé dopsala, proč jsem jí konkrétní kartičku vybrala. Napsala mi SMS: "Otevřela jsem dopis, sedím a bulím..." Kartičky se jí moc líbily, líbila se jí jak enkaustika, tak citáty, říkala, že krom jednoho žádný neznala.
Druhé kamarádce jsem dala Vaší sadu, před chvílí mi telefonovala, byla nadšená. Říkala, že se moc líbí i jejím dětem.
Ještě než jsem kartičky poslala dál, jsem si je prohlížela s mamkou a dvěma kamarádkami, všem se opravdu moc líbily.
Moc děkuji za vstřícnost při vyřizování a přeji hodně nápadů do další práce...
Jana B.
 
 

"Karty využívám ještě pro ukázaní změny - ony úžasně vystihnou změnu, která nastala po konzultaci nebo po semináři. Dřív jsem to dělala tak, že si účastníci semináře na začátku namalovali obrázek , kde jsou teď a po semináři, znovu. Chtěla jsem pomocí obrázků ukázat, jak stačily např. dvě hodiny k velkému posunu na nich samotných. Dnes už čas můžeme věnovat něčemu dalšímu, protože karty to ukáží rychleji."

Marie Tara

 

Milá Zuzko,
děkuji mnohokrat za Tvé motivační kartičky a karty na kaučink, které u nás sklidily veliký úspěch.  Moje vnoučata vždy volají.Babičko, kde máš kartičky od tety Zuzky?
Velice je zaujaly jejich barvy a možnost vymýšlet si podle nich zajímavé příběhy. Zejména vnučka Michaela vymýšlí nádherné příběhy. Bude jí 6 let. Její bratr David, dvojče, svou fantazii směřuje do světa dinosaurů a vesmíru. Jejich starší bratr Lukáš karty vnímá již myšlením osmiletého školáka a vášnivého sportovce. Diky tomu,jak na něj karty působí, můžeme procvičovat i učivo ze školy. Životné x neživotné ,jednotné x množné číslo,vyjmenovaná slova atd.  
Karty jsem hlavně chtěla pro motivaci své maminky, která má Alzheimerovu chorobu. Tady trošku ještě tápeme.Pracujeme zatím jen s barvou karet. Jak na ní působí,co jí připomíná. Vymýšlení příběhů je pro ni zatím obtížné,ale věřím, že i zde najdeme cestu dál.
Milá Zuzko, děkuji za Tvůj úžasný nápad,který jsi uskutečnila a zpestřila jsi chvilky naší rodině. Přeji Ti, aby se Ti dařilo a měla jsi spoustu spokojených  kartičkářů.

Olga S., babička nadšených vnoučat.

 

Karty Zuzky Taucové používám na workshopech storytelling nebo taky živého vyprávění nesmírně ráda. Jejich abstraktní obrazy evokují různé nálady, vzpomínky a míň nebo víc konkrétní představy, které naprosto přirozeně pomáhají plynulému vzniku příběhu.

Mou oblíbenou techniku je tvorba improvizovaného příběhu na základě karet. Všichni účastníci semináře si vyberou jednu kartu podle toho, jak se jim líbí nebo na ně momentálně působí a utvoří dvojice. Ve dvojicích mají všichni číslo 1 nebo 2. Číslo 1 značí hrdinu, 2 zase prostředí. Oba účastníci workshopu se zamyslí, jakého hrdinu nebo prostředí pro ně znázorňuje karta a za jakého důvodu, vytvoří si jejich jednoduché profily (např. jaké vlastnosti má hrdina, jak vypadá, jaké má tajemství nebo jak vypadá prostředí, v jakém období se ocitáme, co je vidět na první pohled a co až při hlubším zkoumání apod…) a navzájem si je řeknou. Jakmile oba znají prostředí i hrdinu, začnou se střídat při vyprávění improvizovaného příběhu. Ten vypráví teď a tady od začátku až do konce a v závěru můžou zhodnotit, jak na ně vzájemně působily karty a jak se odrazila jejich nálada v příběhu. Takto vytvořený příběh už si pak žije vlastním životem a oba účastníci dílny ho mohou dál vyprávět.

Barbora Schneiderová, Spolek Storytelling

 

Od pani Zuzky, jsem si objednala par kartiček cca před rokem a půl, bylo to v době kdy jsem řešila svoji rodinou situaci, velmi mi pomohly.. Byli to tři kartičky, měla jsem je u sebe v dokladech, skoro každé ráno, jsem na me koukla, přelouskala v mysli a hned mi bylo lépe .. Letos před vánocemi, jsem si chtěla objednat už celou serii karet,, ( vesmir vyslyšel moje prosby) Serii karet jsem dostala darem, a od osoby, která by me ani ve snu nenapadla., velmi me to potěšilo, "Velký dík"! . Mám na nočním stolku celý balicek karet, a každé ráno si kartičky promíchám a vytáhnu jednu z karet.. " Život není o tom prekonat bouři, ale umět tancovat v dešti. To si tahám každé ráno skoro 3.tydny - a velmi to sedí, protože zrovna neprozivam moc lehké období..Vesmir mi pomoci karet ukazuje, co změnit, popř jakou cestou vydat. Karty pani Zuzky, mi pomáhají.. Děkuji s pozdravem Altmanova Barbora

 

 "Karty jsem viděla na kurzu storytellingu, kam je naše lektorka přinesla pro účel vyprávění improvizovaných příběhů a bylo to skvělé. Karty mě opravdu okouzlily:-) Hodlám je využít čistě pro osobní účely - pro hry s dětmi, kamarády a pro sebe a svůj seberozvoj:-)"

Veronika

 

Milá Zuzano, 

MOC Vám děkuji! Balíček včera dorazil a tak se od té doby kartami ve chvilkách klidu (při péči o osmnáctiměsíční batole jich bohužel moc není:-) ) těším. Jsou krásné a určitě dám časem vědět, jak s nimi pracuji - mám nápady, jak je využít i ve své pedagogické praxi - až se k ní vrátím:-)

Přeji vše dobré, hodně inspirace pro Vaši tvorbu!

Veronika

 

Zpětná vazba..negativní nás posunuje, pozitivní těšíheart A musím přiznat, někdy dojímá až k slzám a to doslova. Viz zpráva, co mi přišla z Klokánka, fondu ohrožených dětí. Viz níže.

 

Kartičky s citáty jsem přibalila k vánočním dárkům pro všechny moje blízké. Někdy člověk okolo sebe vidí věci, o kterých není připraven mluvit. A právě na těchto citlivých místech jsem použila kartičky. Odezva byla fantastická, nezřídka se dostavil pláč... Děkuji za možnost tyto záležitosti řešit!

Soňa Kratochvílová

http://www.naseukoly.cz/

 

Dobrý den,
v pondělí dorazily kartičky a jsou skutečně krásné! Jeden balíček mám jako dárek, už se těším, až ho daruji, jsem si jistá, že budou mít veliký úspěch. První mnou vytažená kartička byla naprosto přesná. Ukazovala jsem je své mamince, té se líbil citát na vaší vizitce a když jsem jí dala náhodně vytáhnout jednu z balíčku..hádejte, co si vytáhla Emotikona smile přesně tu se stejným citátem a obrázkem na druhé straně byla unešena.

Mockrát děkuji a přeji mnoho úspěchu!
Zuzana Benešová

 

 

Motivační kartičku jsem si vybrala náhodně, protože věřím, že tak je to nejlepší. A přesne to vystihlo moji aktualni situaci a podpořilo mě, že jdu správným směrem.
Jana Šnircová

 

Miluji na své práci chvíle, kdy se dojímám heart 

Dobrý den Zuzano,
 
děkujeme moc za kartičky, dorazily v pořádku, kartičky pro děti jsme hned předali paní psycholožce, ke které děti chodí na terapii a která jim pomáhá v obtížných okamžicích života – určitě později napíši, co děti na kartičky říkaly…Kartičky pro dospělé slavily obrovský úspěch mezi našimi „tetami“ – tak říkáme vychovatelkám, které se non-stop starají o naše děti…Kartičky jsou opravdu nádherné, podařilo se mi získat si pro sebe alespoň jednu, protože se mezi tetami strhl boj smiley, ale moc jim kartičky přeji – jsou to úžasné ženy, starají se o cizí děti, v noci k nim vstávají, objímají je a to vše za minimální mzdu, kterou jsme bohužel dostali naposledy za prosinec 2014, takže čekáme, kdy nám dorazí leden a už nás trochu opouští síly a víra v lepší zítřky…Trochu energie, síly a povzbuzení jsme opravdu už potřebovali a moc za kartičky ještě jednou děkujeme…
 
Srdečně zdraví a krásné jarní dny přeje
 
Margareta J.
 
P.P.S Při psaní tohoto e-mailu mi vtrhal do kanceláře jedna naše holčička, moc toho ještě nenačte, ale barvy na kartičce ji uchvátily, takže jsem ji hned poslala pro kartičku k paní psycholožce  a tu „svou“ si  ubránila smiley
 
 
A ještě jednu várku jsem poslala wink Samozřejmě darem, jako tu první:

 

děkujeme mnohokrát za kartičky, dnes nám dorazily! Obdivovali jsme novou sadu kartiček, kterou jsme ještě neznali, obrazy a citáty dohromady tvoří mocné poselství, stačí se jen zaposlouchat do svého nitra… Skvělý výběr citátů a nádherné obrazy, které poselství slov ještě umocňují a předávají ho hluboce emotivní formou…

 

Kouč Lucie Havlíková dala motivační kartičky jako dárek "svým" koučům, tedy svému týmu:

Zuzano, 
Moc díky. 
Kartičky právě  dorazily, vypadají nádherně!
A děkuji za vánoční lidsky pohodové přání.

Krásný předvánoční čas, 

Lucie

http://www.luciehavlikova.cz/

 
Zdravím Vás , 
pracuji jako dětská psycholožka už nějakou řádku let a tak stále zůstávám dítětem..
Mám ráda vykládací karty, pracuji s různými typy, nejraději s Tarotem a Osho zenovými.., také se mi líbí zvířecí a cikánské....
K těm Vašim jsem se dostala nedávno u kamarádky a tak jsem si hned prožila se dvěma z nich-- to, co jsem měla a emoce byly tak silné, že to se mnou málem seklo... Projekce mě hodila do hlubin nevědomí, že jsem se nestačila divit, co to ze mě leze, když jsem na dvě vytažené karty reagovala spontánním slovním doprovodem.....No a to je v kostce vše...
Karty budu používat nejdříve pro sebe a pak i pro další okolo mne..., až si budu jistá..
Díky moc...;-)
Petra M.

ZDE v odkazu najdete konkrétní profesionály, kteří používají Karty pro koučink a terapii.


Dobrý den Zuzano,

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top