Mgr. Michal Mynář

• soukromý psychoterapeut a poradce pro partnerské vztahy
• lektor workshopů o partnerské komunikaci a kurzů zaměřených na sebepoznání
  a sebeřízení v osobním i pracovním životě
• autor řady popularizačních textů o osobním a profesním rozvoji - v současnosti 
  především pro portál psychologie.cz
 
Michalovi je 38 let a práci s lidmi se věnuje osm  let a to především jako soukromý psychoterapeut a poradce pro partnerské vztahy, příležitostně i jako lektor workshopů o partnerské komunikaci a kurzů zaměřených na sebepoznání a sebeřízení v osobním i pracovním životě. V neposlední řadě je i autorem řady popularizačních textů o osobním a profesním rozvoji - v současnosti především pro portál psychologie.cz. 
Kromě toho má za sebou desetiletou kariéru v oblasti kreativy, kterou ukončil v roce 2008 v pozici kreativního ředitele reklamní agentury. Dodnes se také příležitostně věnuje  konzultantství v oblasti psychologie reklamy a médií. 
 
Jak pracuje?
 Především pozoruje, naslouchá, ale také se hodně ptá. Snaží se druhého pochopit, protože věří, že upřímná a poctivá snaha pochopit druhého je nejlepší způsob, jak druhému pomoci pochopit sama sebe. Sebe nejlépe poznáme skrze dialog s druhými lidmi, stejně jako vztah k sobě si vytváříme skrze vztahy druhých lidí  k nám.
 
To, jak dobře známe sami sebe určuje sílu našeho charakteru a ovlivňuje naši schopnost sebeřízení. Dalo by se to říci i tak, že nikoliv špatné emoce, myšlení, návyky …, ale naše nedostatatečné porozumění sobě, je příčinou většiny našich problémů - pracovních, vztahových i osobních. Vhled a s ním i know-how, jak problém řešit přijdou tehdy, pokud je naše porozumění sobě samým dostatečně hluboké. A dokud není, stejně nic kloudného nevymyslíme. Proto pomáhám klientům pracovat na tom, aby si byli více vědomi všeho, co se v nich odehrává, rozuměli tomu a byli tím pádem schopni řídit svůj život směrem a způsobem, který si zvolí. 
 
Jak mu v tom pomáhají  karty pro koučink a terapii?
A ani najít správná slova, která by pocity přesně a opravdu vystihovala, nebývá snadné. V tomto ohledu jsou Zuzaniny karty skvělou pomůckou. Ztotožnit své pocity s náladou obrazu je totiž výrazně snazší, než najít pro ně správná slova. Karty tak pomáhají zachytit vlastní emoce tím a dávají člověku možnost na ně nahlédnout s jistým odstupem - obraz na kartě se stává metaforickým odrazem vlastního nitra. Tím, že najdeme pro své pocity vizuální ekvivalent, získáme navíc možnosti, které jinak nemáme - třeba čas tyto pocity pojmenovat a pochopit, protože už nám neutečou, nebo možnost se k nim s pomocí obrazu znovu vrátit, je-li třeba. 
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top