Inspirace do ouška

Stává se vám někdy, že slyšíte jednu větu zrovna v tu chvíli, kdy jste ji potřebovali slyšet? Ať už ji řekl kdokoliv.. váš přítel, někdo náhodný na ulici nebo hlasatel v rádiu? Mně ano. Kdo chce jít tomu štěstíčku naproti, jak se tak říká, mám pro něj jeden tip: projekt Zdenčin pokec.

 

A kdo je Zdena? Už jste o ní slyšeli: je to jedna z „kmoter"  Karet pro koučink a terapii, Zdenka Tomaidesová, která přispěla svými zkušenostmi do knížky, která ke kartám patří.  V druhé části rozhovoru se proto podíváme i na karty! 

yeswink

 

Co to vlastně je ten pokec a jak vznikl?

Zdencinpokec.cz je neformální povídání - jde o audiorozhovory, ve kterých chci představit úspěšné lidi, společně s nimi objevovat kouzlo jejich úspěchu, zjistit jejich strategie, jak se vypořádali s pády, představit jejich vášně a talenty. Úspěch znamená pro každého něco jiného - pro někoho podnikatelský, pro druhého to, že může cestovat s rodinou a zároveň pracovat. Chtěla bych hýbat lidmi/posluchači, aby viděli, že všechno je možné, jenom to chce chtít a jít si zatím. Výhodou podcastů je to, že je lze poslouchat odkudkoliv.

 

Jsou všichni z pokecu vaši známí? Nebo oslovujete i inspirativní lidi bez osobní známosti?

Ano, někoho znám osobně - kamarádi, klienti a s někým jsem se seznámila na nějaké akci a někoho jsem cíleně oslovila, protože mě zaujal, co dělá, nebo jaký má projekt.

Kdo z nich vás nejvíc překvapil? A čím?

Těžko říct jen jednoho. Nadchla mě Ivana Cikánková se svým restartem a množstvím nové energie, pak pro mě pocta a skvělá zábava s Ivou Pekárkovou, spisovatelkou, a nakonec rozhovor se stand - up komikem - nevěděla jsem, co mě čeká a jaký bude, i když už jsme spolu předtím krátce mluvili. Humor miluji a myslím, že je zapotřebí a ne každý má pro něj smysl, tak asi proto. Překvapilo mě, kolik z toho, co učím v rámci o NLP/práce s emoční inteligencí využívá pro svůj rozvoj hledání úspěšných strategií pro vystoupení, jak dovedl mluvit a pracovat s FLOW atd.

 

Vzpomenete si, které ty věty vám nejvíce utkvěly v paměti?

Kdo chce víc, nemá nic - to řekl Jiří Stejskal z Jordis. Moc se mi to líbilo. Je to o tom, že peníze a postavení nepřinášejí vždy štěstí a pak, že je dobré i v době růstu firmy a úspěchu si držet nadhled a odstup. Pak mi utkvělo, jak vzniká dost často konkurenční výhoda - propojení dvou nesouvisejících oborů např. IT a potřeba, kterou nikdo zatím neřešil např. Linda Vaňková Cliché shoes.  Moje poznání po několika hovorech si můžete poslechnout zde.

 

Na koho se můžeme těšit do budoucna?

Hledám lidí z různých oborů, aby to bylo hodně různorodé. Chystám rozhovor se spisovatelkou, která hodně cestovala po Africe, a pak profese, které na veřejnosti nejsou tolik známé, ráda bych udělala rozhovor i s youtuberem. Hodně mě oslovují příběhy lidí, kteří měli úrazy a přesto jsou stále aktivní a pomáhají druhým lidem.

A teď ke kartám...už jim bude skoro rok.. dokáží vás stále něčím překvapit? Co reakce vašich klientů, bojí se jich někdo? :)

Žasnu nad lidskou tvořivostí než nad kartami, jak každý vidí a vnímá je někdy podobně, někdy úplně rozdílně. Karty používám na začátku školení nebo na konci. Podobně je to i s koučováním. Výborně slouží v začátcích na seznamování, rozmluvení či jakási inspirace ke konci kurzu či koučování.

Zažila jste  s nimi nějaký dojemný okamžik?

Naposledy mě překvapil klient, který mi říká toto si musím ofotit, budu o tom přemýšlet dál. To je super laugh

 
 
Zdeni, díky! A dodávám, že vyprávění o kartách všecho druhu, ale hned na začátku o kartách pro koučink a terapii, si můžete poslechnout zde:

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top