Co to je? I.

Co to je, co tam vidíte? Zkuste si říct, či ještě lépe napsat příběh, který vás napadá k tomuto obrázku.  Co tam je? Jsou tam lidi? Nebo je to pocit? Je to nějaké místo? Co se tam děje? Co bylo předtím a co bude pak?

A až to uděláte, posuňte se pod obrázek...

.

.

.

.

Co tam vidím já: Já tam vidím ženu – ta je v pravé dolní části,  hnědou barvou, sedí na zemi, má pokrčená kolena a je opřená o ruce za zády. Je to taková pozice, ve které by se dalo rodit. Naproti ní, vlevo dole, stojí muž. Stojí a kouká. Z ženy vystupuje žlutá postava, je to duch ženy a vykračuje směrem k muži. Za mužem je také cosi žlutého, co ho podpírá, nějaký duchovní pomocník, možná prostě jen on, jeho duše. Na druhé straně z něj vystupuje také něco žlutého, mohlo by to být něco jako pohlavní energie, ale vzhledem k tomu, že žena je v pozici porodu, tak ta energie směřuje směrem k zemi. Mezi nimi je další žlutá čára, to by mohlo být dítě. Celkově to působí, že žena je v pozici stvořitele, neboť dává život  a momentálně jej i přivádí na svět.  Dále prvky – hnědé tělo muže, žlutá žena, která vystupuje z těla a čárka mezi nimi mohou připomínat vaginu. Další symbol spjatý s plodností a životem.

Hnědé postavy za každou postavou, stojícího muže i sedící ženy, jsou předci obou dvou. Za ženou jsou menší postavy a rovnější, v pravidelných rozestupech, za mužem tři větší a ještě ten prostřední podpírá toho prvního za mužem. Mezi prvním za zády muže a mužem je celkem velká mezera, ale jsou spojeni zemí, zemskými hutnými záležitostmi. Naopak z ženiny hlavy vystupuje směrem doprava nahoru žlutý pruh s jemnou hnědou linkou, který vypadá jako tělo, výše je pak ruka směrem nahoru a za ní ještě víc napravo hlava s pokrývkou hlavy, vypadá to jako hlava egyptské královny Nefertiti.  Tu ruku má nataženou nahoru a v jejím dosahu sedí ve výklenku kočka, jejíž ocas padá dolů. Je to tlustá kočka.

Celý děj se odehrává v jeskyni. Nahoře jsou jakési závoje či kokon s otvory.  V dolní části obrázku je zem, vlevo to vypadá trochu jako zub, vpravo je barva do červena, což symobolizuje krev žen, kterou prolili muži. Vsákla se do země a trochu tam prostě ještě je.

A další reakce z facebooku:

 • IŠ: Zuby Emotikona smile To je ale asi tím, že nedávno dcerce vypadl nečekaně první zub a i jsme byli tento týden u zubařky smiley
 • SH: Smutnej kun a zvedava zebra se prisli napit k jedny louzi. Na jeji hladine videj svuj obraz a ted si vubec nejsou jisty, kdo je kdo.. Mezitim za nimi demonický chovatel, aniz by si toho vsimli, zaklapl dvere ohrady a chysta se je nasilim krizit. Jejich potomci si uz tak nikdy nebudou muset trapit sve geneticky upravene mozecky tim, kdo to na koho vlastne v louzi zira.
 • LF nohy ve vodě..potoku..
 • IF: Horizont, za ním ženské tělo s vlasy dopředu - tíseň veliká
 • ZSJa tam vidim vyjev z filmu Vetrelec
 • LZ: Spíš pocitově... chlad, ledová krápníková jeskyně a dole ( v tónech červené) cosi spícího v té hloubce pod povrchem... smileyEmotikona smile
 • MH: Prsa, tigra, ryby, akvarium  ?
 • AB: Spící tváře (dole), které na něco čekají, mám takový monumentální prastarý pocit, ty tváře jsou prastaré a sedá na ně prach a věk, ale ony pořád čekají - možná za nás, něco jako blaničtí rytíři, ale tyhle jsou ještě starší, z dob, kdy Svět neměl pevné tvary - prastrážci ...
 • MD: Nevím proč, ale pocit spadleho letadla,chuť mrtvých žít dál....
 • HH spousta obličejů, velké i menší, včetně líbajícího se malého páru napravo. Na pozadí stojí velká zebra, v popředí sněžnoduchová krajina :o)
 • BS: Já v tom vidím dvojici na ulici, v podzimním počasí

ZKRÁTKA A JEDNODUŠE - KAŽDÝ V TOM VIDÍ TO SVOJE!

PROJEKCE A NAPROSTÁ SVOBODA.

A O TOM TO JE smiley

Karty pro koučink a terapii.

Tento obrázek vznikl tento týden, myslím ve středu večer, jsem sama doma, bez syna, mám čas jen a jen pro sebe. 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top