Kdo karty používá

Kde všude se "zabydlely" karty pro koučink a terapii a jak se jim daří? 

 

Veronika Hynková: http://www.jsemkouc.cz/ 

Prozatímní zkušenosti: Uvolnění atmosféry, přiblížení se ke klientovi nenásilně, povídá sám a nenuceně. Hlavně mi odlehčuje ten koučovací strohý model, i pro mne je to příjemnější koučovat s kartami.  Překvapení, jak to funguje, že se emoce vytáhnou hluboko z podvědomí, ale pozor, nemusí fungovat na každého!!!! Zvažuji, komu nabídnout karty a klient s tím  musí souhlasit, jinak do toho nejdu. Většinou jsou ale zvědaví…..vybírají kartu podle barvy svého aktuálního oblečení…..

 

Veronika také krásně vystihla, jak karty fungují přímo na své stránce v článku Otázkování s kartami.

 

Marie Tara - automatická kresba, channeling, atp.

"Karty využívám ještě pro ukázaní změny - ony úžasně vystihnou změnu, která nastala po konzultaci nebo po semináři. Dřív jsem to dělala tak, že si účastníci semináře na začátku namalovali obrázek , kde jsou teď a po semináři, znovu. Chtěla jsem pomocí obrázků ukázat, jak stačily např. dvě hodiny k velkému posunu na nich samotných. Dnes už čas můžeme věnovat něčemu dalšímu, protože karty to ukáží rychleji."

 

Emotikona smile

Monika Nevolová - Umění v práci

Karty pro koučink a terapii používám na několik způsobů. Pro workshopech a trénincích improvizace, abych "narušila" komfort, to rozhodím mezi účastníky karty, nechám je, ať si vyberou a na téma, které se jim díky kartě vybaví, hrají scénku. Nebo je to inspiruje k cvičení s metaforami, které také dělám často. Při workshopech storytellingu zase obrázky nabízejí a evokují nějaký příběh a emoci, s tím se pak v tvorbě příběhu a ve struktuře pracuje, ať už jednotlivě nebo jako skupina. Při koučinku používám u některých klientů karty na začátku nebo na konci sezení jako takový ladič prostředí a katalyzátor pocitů, s nimiž klient příchází nebo odchází. No a sama si je někdy tak rozhodím před sebe a prostě si je jen tak zálibně prohlížím a bavím se těmi barvami:)."

 

Silvie Pýchová, Dorka Madziová: Centrum kompetencí

Pár řádek zatím nemám, ale setkala jsem se s pánem, který si karty pamatoval z kurzu Centra kompetencí, utkvěly mu v paměti! wink Každopádně Centrum kompetencí získalo Národní cenu kariérového poradenství 2014 za úspěšnou implementaci švýcarské metody mapování kompetencí CH-Q na národní úrovni.

 

Katka Kaňoková a Jana Klampflová: Gender Consulting

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top