Barevný test osobnosti Maxe Lüschera

SPUSTIT TEST 

SPUSTIT TEST OBDOBNÝ ZDE

Více o testu zde (anglicky)

 

Zde je volně přeložen výsledek mého testu č. 1:

Dobře spolupracuji s druhými. Potřebuji osobní život plný vzájemného porozumění bez hádek.

Stresu omezení mé svobody jednání, tedy když mě někdo omezuje (třeba v nápadech.)

Chci, aby se děly zajímavé a vzrušující věci. Můžu být oblíbená díky kouzlu otevřenosti a zjevnému zájmu.

Mám velikou představivost a fantazii.

Jsem neklidná, pokud nemůžu ovlivňovat věci, když jsou mimo můj dosah, snažím se dostat do „světa“, kde můžu mít na věci vliv.

 

Prof. Dr. Max Lüscher

Narodil se 9.9. 1923 v Basileji. Tam rovněž studoval sociologii, filozofii práva, filozofii, náboženství a klinickou psychiatrii. Pod dojmem experimentální práce s testem H. Rorschacha, vyvíjel svůj test barev, o kterém - tak jak je v současnosti znám – poprvé referoval ve věku necelých 24 let na Mezinárodním psychologickém kongresu v Lausanne v roce 1947. Byl to výsledek jeho pětiletého výzkumu vnímání barev zdravými osobami a lidmi s psychiatrickým onemocněním.

Lüscherova dizertační práce „Barva jako diagnostický nástroj v psychologii byla vysoce ceněna a už tehdy se odborníci shodovali v názoru, že tato metoda vejde do historie psychologie. Byla přijata s vyznamenáním profesory z oblastí psychiatrie, filozofie a psychologie.

 

Jen čas dává výše uvedené prognóze a vyřčeným slovům za pravdu, když dnes po více než šedesáti letech je Lüscherova klinická diagnostika široce známa na celém světě a je hojně využívána v praxi.

V roce 1949 vyšel test barev poprvé knižně a byl postupně přeložen téměř do tří desítek jazyků.

 

Lüscherovy barvové diagnostiky jsou vyučovány v České republice a také v různých jazycích na univerzitách po celém světě, jako například v Argentině, Dánsku, Finsku, Chile, Itálii, Maďarsku, Německu, Norsku, Peru, Polsku, Rumunsku, Rusku, Rakousku, Slovensku, Švýcarsku, USA (Yale, Boston) a další.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Text o Dr. Lüscherovi převzat z těchto stránek.

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top