Konečně ta tantra a Josef Kajetán Tyl

Můj milý deníčku,

synek je ve školce v přírodě, já mám volné večery a dnes ve čtyři odpoledne jsem se rozhodla, že ten dnešní strávím na kurzu „úvod do tantry“. Mám doma knížku „Tantra ve městě",  mám kamarádku, které se říká Tantra, ale tím mé setkání s tantrou končilo. Respektive ani nezačalo.

Trochu jsem se bála, že tam budem dělat nějaké prasárničky, na ty hromadné se  - zatím – necítím. Ale dobrý, sice bych asi ještě pořádně nedovedla vysvětlit, co tantra je, ale večer se mi líbil. Byl totiž o pohybu. A já se hejbu ráda, zejména do rytmu. Po krátkém povídání jsme si zkusili práci ve dvojicích, kdy jedem lehce tlačil rukama do rukou, trupu a těla toho druhého, poté vyvíjel tlaky na kolena a nakonec vytáhl hlavu z krku. Jen o kousek.

A ty pocity? Naprosto boží! Člověk má pocit, že se usadil v těle, že jeho mysl spočívá v jeho hrudi a že se rozpíná. Měla jsem i intenzivní pocit, že mi zmizel krk a mezi tělem a hlavou se rozlila rovnoměrně tekutina, která z nich udělala jedno, jedno celistvé tělo. A to vše prosím pěkně jen díky těm tlakům a pohybům, jako WOW! Kdo nevěří, tomu to ukážu na vlastní kůži. Nebo lektor.  Sice není tak sexy jako Sóren aka Janu, u kterého jsem  v Maitrei byla minule, ale… umí.

A co s tím má společného Josef Kajetán Tyl? Při cestě dom mrknu do mobilu na facebook a kamarádka  shání někoho, kdo se vyzná v ještěrkách. Vzpomněla jsem si na knížku, co jsem četla dnes ráno ve vaně a nahlas jsem se smála na celou koupelnu. Tomuhle:

….Jednoho večera (v hotelu) jsme zjistili, že na nás zírá asi třiceticentimetrová ještěrka. …

Přítel Štěpán, který byl  s námi, rozhodl, že musí zalarmovat recepci. …

Jakmile v pokoji objevili původce našeho zděšení, nehnuli ani brvou a chytli zvíře do připravené nádoby. Květě to najednou přišlo líto, protože po dvacetiminutovém rozhovoru měla pocit, že se s ještěrkou skamarádila, a začala volat: „Neubližujte jí, myj sme přátelé! Jsem navíc buddhistka, věřím na reinkarnaci –je dost dobře možné, že to byl Josef Kajetán Tyl!“

Byla to první knížka o Květě Fialové, co jsem četla, (Pod křídly andělů) a rozhodně ne poslední. Ta ženská je boží! Stejně jako ta tantra smiley Takže… dnes byl prima den!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top