Já a látky

Už jako mladá, v pubertě, jsem často nakupovala v sekáčích. Proč? Dostávala jsem kapesné 200 korun českých.. na měsíc. To nebylo uplně málo, ale rozhodně ne moc, když je vám 14, 15, 16...

Od 14...bylo to tenkrát možné? či od 15 jsem chodila na brigády. Dělala jsem pokojskou v jednom ze dvou hotelů, co jsme ve městě měli, myla nádobí, rovnala laťky v dřevařských závodech, vybalovala zboží a zase uklízela - ve vietnamském stánku s oblečením, o sobotách jsem i prodávala. A také jsem montovala auta na pásu ve Škodovce v Kvasinách. Oka úchytná,hagusy, zavírání u kufrů...

V sekáčích se dají najít pěkné kousky, ale čas od času jsem zatoužila i po něčem prostě extra. Často jsem si oblečení přešívala, teď se tomu říká upcycling, pokud se nepletu,  a dokonce jsem si i v kroužku "šikovné ruce" při domě dětí ušila vlastní sukni. První, v životě, na stroji, černé sedlo, volánek s vlastní batikou! Jo to bylo radosti!

 

Z košile ze skáče jsem si ušila šaty...

 

Když jsem začala dělat obrázky horkým voskem, hned mne napadlo - to by byla pěkná látka!

Na fejsbuku jsem našla vzpomínku, že už před 4 roky jsem to řešila, ale látky mám v ruce až teď. A dokonce i první kousek ušitý z mé vlastní látky!

Prostě jsem to čím dál tím víc já, barevná, veselá, originální.

Ale abych nekecala, ráda nosím i šedou, modrou, černou, ale nejen. Vždy mám ráda nějaký barevný prvek, může jich být i víc. A právě proto vznikají tyto látky s mým vlastním potiskem. 

Pokud vás nějaký vzor osloví, tak jako mne.. mohou být i vaše. 

Zatím jsem tiskla na úplet, 92 % látky je bavlna, 8 % lycra, gramáž 190 gsm. Samozřejmě jde tisknou i na další materiály - pokud by vás to zajímalo, dejte echo. Jde o digitální tisk, prát látku doporučiji na 30°, vyzkouším i na víc, co to udělá, ale na 30 drží pěkně. Látky budu prodávat nevysrážené, přeci jen sušárnu doma nemám :) takže před šitím doporučuji vyprat, srazit se mohou až o 10 %, ale spíš o méně. Barvy nejsou ostré,, ale spíše takové pastelové,ono je to i oku příjemnější, fotky také nechceme s nejvyšší sytostí barev, ale "tak akorát".

Několik metrů navíc tu už mám, další budou na objednání, datum dodání upřesním. Takže již brzy... v našem eshopu! wink

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top