Sháníte novou pomůcku, kterou překvapíte své klienty? Chcete z rukávu vytáhnout něco, co ještě neviděli? Ukažte jim něco, o čem budou vyprávět!

KARTY PRO KOUČINK A TERAPII42 karet s abstraktními obrázky a bez jakéhokoliv textu - nenutí vašemu klientovi žádné slovo, nechávají mu volný prostor a tak může zcela svobodně vyjádřit to, co v nich vidí. A co v nich vidí? To, co má v sobě. Tak funguje projekce, tak fungují tyto karty. 

******************************************************************************************************************************************************************

* Čím potěšit kamarádku, či jak jí můžu pomoci? Co bych měla vidět a nevidím? Jaký vzkaz má pro mě Vesmír dnes? Na co bych neměla zapomínat, co je lepší mít pořád na očích?

Tři otázky, jedna odpověď: MOTIVAČNÍ KARTIČKA, to je ono! Z jedné strany autorský obrázek, z druhé citát - žádný zprofanovaný či vyčpělý, ale takový, který nakopne, otevře oči, nebo sdělí něco, co se z očí do očí neříká dvarát lehce..

Jak mám kartičky používat

Denní karta

Možná znáte tahání denní karty z některého balíčku karet, jako jsou Andělé, bozi a bohyně,  Nanebevzatí mistři, atp. I z motivačních kartiček si můžete každý den vytáhnout jednu denní kartičku  a zamyslet se, proč jste si vytáhli právě tuto kartu, co vám chce říct o vaší situaci, ve které se nacházíte, o které přemýšlíte. Kartičku můžete umístit na pracovní stůl, připnout na kalendář, umístit do peněženky.

 

 

Dlouhodobé téma

Zjistila jsem, že jsem si začala pojmenovávat téma dnešních dní, které mě zaměstnává, nebo které bych zkrátka chtěla nějak zpracovat či v něm udělat nějaký posun. Vtipné je, pokud tím tématem je „nechat plynout“, což jsem si našla v kartičce „největší překážkou při dosahování cílů jsou hranice, které sami sobě vnucujeme.“ Ono tou hranicí totiž může být i zakousnutí se do jednoho směru, posun po jedné ohraničené cestě, kvůli kterému opomíjíme cesty ostatní, které třeba tak jako tak musíme absolvovat. Ale tím bráněním si to jen a jen odsouváme. To je takové moje téma pro letošní rok. I když, kdoví, třeba se to v průběhu roku změní. Kromě tohoto velkého tématu mám i svá kratší dlouhodobá témata, třeba na 14 dní, co cítím, že je pro mě důležité. Těch bývá i víc najednou. Počet si volím podle toho, kolik mám míst, kam si můžu kartičky umístit. V peněžence mám dvě místa, na stole ještě víc.

 

Milý malý dáreček

Chcete někoho obdarovat drobností, ale nebaví vás už miniplyšáci, keramické figurky atp. u kterých si nejste jisti, že se nestanou dalším lapačem prachu na poličce u obdarovaného? Pokud máte rádi osobní rozvoj, rádi pomáháte sobě či jiným, motivační kartička je ideálním dárkem.

Někdo to dělá tak, že si zakoupí celou sadu kartiček a z té dává vylosovat, a světe div se, ono to téma „náhodou“ zázračně sedne smiley Nebo sestra mé kamarádky si před Vánoci vzala 8 kartiček, rozložila je obrázky nahoru kolem adventního věnce a každý si vylosoval. A co myslíte? Sedlo toyes

Někdo vybírá konkrétní témata pro konkrétní lidi.  Jedna moje zákaznice dala své mamince kartičku „ Jít do neznáma je lepší, než zůstat tam, kde nic není“. Maminka kartičku přečetla, schovala a nic neříkala. Že by setrvávání na slepém místě bylo její téma?

A někdo – já – která znám citáty a kartičky nazpaměť, to ještě rád dělá tak, že mám sadu kartiček vždy u sebe a často, když se s někým bavím, vytahuji kartičky během řeči a nečekaně obdarovávám.  Nemusím přitom nezdvořile koukat do kartiček a pročítat je a hledat tu správnou, místo abych pozorně poslouchala, protože jak kouknu na obrázek, okamžitě vím, co je na druhé straně. Třeba k tomu časem dospějete taky angel

Poslední jsem dala paní na úřadě, jsem jsem psala i na svém facebooku:

Dnes jsem byla na úřadě pro nějaký potvrzení. Něco jsem vyplnila blbě, úřednice říkala, že formulář je blbej (= ne já). Dala jsem ji řidičák místo občanky, taky říkala, že to udělali tak blbě stejně barevně.. A dala mi potvrzení hned dvě za cenu jednoho. Nedalo mi to a dala jsem ji při odchodu kartičku .) Se slovy, že znám etický kodex úředníka (nikdy nic nepřijímat), ale dejme tomu, že jsem ji tam zapomněla... .) 

KARTIČKY VYBÍREJTE ZDE

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top